Helenka – guest star!

Ostatnio w internecie wszyscy zachwycają się 9-letnią dziewczynką, śpiewającą arie operowe w Holenderskim Mam Talent. Mała artystka ma śliczny, czysty i jasny głosik, ujmuje naturalnością i wdziękiem. Dostaje ogromne brawa, publiczność jest wzruszona i rozemocjonowana. A gdyby tak pięknie rysowała? Czy to byłoby równie spektakularne? I wywoływało tyle samo emocji? Czy równie często słyszy się o talentach plastycznych wśród dzieci? Urządza się im wystawy prac?
Mam 9-letnią uczennicę, która pół roku temu zaczęła grać na pianinie. Jej granie na razie nie wywołuje poruszenia :-), ponieważ są to początki –  prawa, lewa, razem, prawa, lewa, razem…), ale okazało się, że Helenka jest bardzo uzdolniona plastycznie, więc … TADAM!!! Otwieram pierwszą internetową wystawę prac mojej gościnnej artystki!:-)Podziwiajcie. Mnie bardzo się podobają.

 Jeszcze tylko kilka słów przybliżających jej profil (bo chyba na każdym wernisażu jakies “dwa słowa” trzeba powiedzieć na wstępie?):

Helena ma dwie starsze siostry i pięknego, srebrzystego, rasowego kota – zresztą woli koty od psów. Płynnie mówi po francusku. Jej ulubioną książką jest: Felix, Net i Nika, ulubionym filmem Mamma Mia, a wymarzonym miejscem na wakacyjny wyjazd –plaża z białym piaskiem i przeźroczystą wodą. Zapewne w takich miejscach nie może zabraknąć jej ulubionych kolorów: zielonego, niebieskiego i turkusowego. Lato jest dla Heleny najpiękniejszą porą roku, ponieważ jest ciepło i ładnie, a dodatkowo wypadają wtedy jej urodziny.

obrazek Helenki  zobrazek Helenki 2 zliski Heleny zryba Heleny zArabowie Heleny zkrajobraz Heleny z