roboty i inne nieświąteczne budowle

W blogosferze zapanował już świąteczny klimat – wszędzie jaja, baby, mazurki, wszyscy jacyś przygotowani…A my – dopiero zastanawiamy się, czy w ramach wiosennych porządków nie zamówić może koparko – spycharki  do odgruzowania mieszkania?( Nie, nie mamy remontu, mamy dzieci;-)) Notujemy lekkie opóźnienie, ale u nas też bedzie świątecznie, zobaczycie!:-) Dzieciarnia zakasuje już powoli rękawy do wyrobów cukierniczych, dłubie przy dekoracjach baziowo – rzeżuchowo –kurczaczkowych, więc zrobię zdjęcia i lada moment opiszę efekty. Będzie kolorowo i kreatywnie!

W oczekiwaniu przedstawię Wam coś, czym zajmują się nasze dzieci, podczas gdy my szorujemy okna i pucujemy podłogę 😉 Temat: KLOCKI. Bardzo ostatnio u nas popularny.  Klocki Lego i inne, których nazw nie znam, ale w użyciu były ostatnio aż 4 rodzaje ( tyle tego plastiku mamy w domu!) Dżunks narzuca Gagacie front zabawowy. Do tej pory nie była zbytnio zainteresowana, ale łyknęła haczyk  i zaczęła budować. Robi to w zupełnie innym stylu niż brat. Preferuje formę mini. Jej klockowe twory można oglądać przez lupę, ale pomysły ma ciekawe. Najpierw zrobi,  później nazwie – spontanicznie. Za to Dżunks –  miłośnik cyferek, geometrii i symetrii, wszystko ma przemyślane, dokładne, wyrównane i co ciekawe – zapamiętuje swoje budowle i po zburzeniu jest w stanie dosyć dobrze je odtworzyć. Próbował mnie nauczyć jak buduje się pociąg z takich plusikowych klocków, ale nie skumałam;-)
Wszystkie budowle i twory przedstawione na zdjęciach były wykonane samodzielnie przez dzieci. Głównie przez Dżunksa. Na tych zdjęciach dziełem Gagaty są krzesełka ze stolikami i pierścionek.

 

roboty Lego   roboty Lego

legendarna bestia- LEW    LEW – Legendarna Bestia

 

plusiki collage kwadrat z     pierścionek, stoliki piknikowe z krzesłami,  tata- robot trzymający na rękach synka –   robota oraz basen

 

kwadraty poprawione z   ciężarówka, domek i ptak

pociag i robot collage      pociąg oraz robot